Forum GamesIS Community

Message From The Staff
Daca aveti probleme cu contul de pe forum sau cel de pe GISPanel trimiteti un email la adresa [email protected] .

Post new topic  Reply to topic 
Page 5 of 5
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5

Reply with quote Download Post 
Post Re: Istoria Derby-urilor Steaua – Dinamo 

In istoria recenta Dinamo are palmares intern mai mare ca al stelei , intradevar in europa a miscat ceva fata de echipele romanesti.

Daca vrei sa lasam perioada comunista deoparte, ca atunci nu stim ce sa intampla defapt , in perioada de dupa Steluta e echipa blaturilor (am enumerat mai sus cateva din partidele care au fost aranjate).. poti sa spui de toate si de Iasi si de Dinamo dar degeaba ... steluta e nr 1 la blaturi (aici chiar ca nu o depaseste nimeni)

--------------------------------
666_admgamesis
319_jucatorgamesis

sig_17662_1

JuveSend private messageVisit poster's website  
Back to topPage bottom

Juve wrote: [View Post]
In istoria recenta Dinamo are palmares intern mai mare ca al stelei , intradevar in europa a miscat ceva fata de echipele romanesti.

Daca vrei sa lasam perioada comunista deoparte, ca atunci nu stim ce sa intampla defapt , in perioada de dupa Steluta e echipa blaturilor (am enumerat mai sus cateva din partidele care au fost aranjate).. poti sa spui de toate si de Iasi si de Dinamo dar degeaba ... steluta e nr 1 la blaturi (aici chiar ca nu o depaseste nimeni)

Juve ai avea si tu dreptate dar intrebarea este , daca Steaua face atatea blaturi de ce timp de 7 ani nu a castigat nici un campionat, si in acelasi timp in acesti 7 ani tot a dus steagul in Europa? in timp ce Dinamo a mai castigat un titlu sau 2 dar s-a facut de ras? hmm care sa fie motivul oare? eu pot la fel de bine ca tine sa iti enumar o serie de blaturi pe care Dinamo lea facut dar nu ma chinui sa imi aduc aminte, tu amintesti subiectul Buzau cumva? care a impiedicat Steaua sa ia un titlu? sau Urziceni care ia batut pe unde ia prins ? fii fair play si recunoaste in pofida mizeriilor din campionat tot Steaua e mai buna decat Dinamo , saracu Borcica sa saturat si el sa spere , sa viseze la Champions League;)

AlxSend private message  
Back to topPage bottom

Daca Steaua e nr 1 la blaturi ....Borcea e taticu' lor! Si unde era asta pana mai ieri-alaltaieri!  ???
Sa aud!

Cius!  

picSend private message  
Back to topPage bottom

Da-l in masa pe Borcea. Bine ca nu mai e la Dinamo ca oricum nu mi-a placut niciodata de el. Hai sa o lasa-m asa cum e treaaba. Toata lumea face blaturi si gata , dar totusi ca la Steaua nicaieri .  "FREE JIJI" .O seara frumoasa tuturor

Salut!

MarsatSend private messageVisit poster's website  
Back to topPage bottom

alx motivul e CONDUCEREA , e greu sa iti dai seama , Dinamo in ultimii 15 ani a vandut jucatori foarte multi (Mutu,Torje,Tamas,Stoican, Lobont,Barcaoan,Marica, si foarte multi altii) , nu sa bazat pe o constructie sanatoasa , au avut un management dezastros si de asta nu a facut fata in Europa..
La ora actuala pot sa zis ca steaua e mai buna pentru ca palmaresul tine cu ea, eu spun ca Dinamo poate sa fie peste pentru ca nu a fost ajutata cum e steaua , si dupa era comunista este echipa cu palmaresul intern cel mai bun...

Borcea poate sa viseze mult CL dar poate sa se puna si in cap daca nu are minte cum se face o echipa , si nu-mi spune "pic" de borcea cu blaturile ca nu a facut sau daca a facut nu a facuto cum o face steaua , vede toate lumea , si pana la urma nu ai cu ce sa probezi chestia asta doar cu banuitul , dar pana atuncea ramane Steaua echipa blaturilor

666_admgamesis
319_jucatorgamesis

sig_17662_1

Back to topPage bottom

Juve wrote: [View Post]
alx motivul e CONDUCEREA , e greu sa iti dai seama , Dinamo in ultimii 15 ani a vandut jucatori foarte multi (Mutu,Torje,Tamas,Stoican, Lobont,Barcaoan,Marica, si foarte multi altii) , nu sa bazat pe o constructie sanatoasa , au avut un management dezastros si de asta nu a facut fata in Europa..
La ora actuala pot sa zis ca steaua e mai buna pentru ca palmaresul tine cu ea, eu spun ca Dinamo poate sa fie peste pentru ca nu a fost ajutata cum e steaua , si dupa era comunista este echipa cu palmaresul intern cel mai bun...

Borcea poate sa viseze mult CL dar poate sa se puna si in cap daca nu are minte cum se face o echipa , si nu-mi spune "pic" de borcea cu blaturile ca nu a facut sau daca a facut nu a facuto cum o face steaua , vede toate lumea , si pana la urma nu ai cu ce sa probezi chestia asta doar cu banuitul , dar pana atuncea ramane Steaua echipa blaturilor

hmm
Hmm eu raman la parerea ca ambele echipe fac blaturi cam in aceasi masura, daca Steaua era ajutata asa cum zici tu era campioana cel putin odata la doi ani, dar sa chinuit prin campionat sa prinda loc de cupa europeana ani la rand ,si inca ceva juve ce au strigat dinamovistii la meciul cu U Cluj de acasa? stii ? ca sa vezi un blat frumos    Marsat cred ca eu sunt unul din cei putini care spre ca Gigi sa ramana in puscarie atat cat are pedeapsa:)

AlxSend private message  
Back to topPage bottom

Asa de amuzament  

http://freegigi.sport.ro/

O zi frumoasa si un week-nd placut tuturor.

Salut!

MarsatSend private messageVisit poster's website  
Back to topPage bottom

ciocu mic  

12825134_946121695472102_1432713231_n

666_admgamesis
319_jucatorgamesis

sig_17662_1

Back to topPage bottom
Post new topic  Reply to topic  Page 5 of 5
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5

HideSimilar Topics

Topic Author Forum GamesIS Replies Last Post
No new posts Cea mai tare faza din istoria cs-ului meu :X ch1pp Discutii libere 4 Monday, 14 November 2011, 09:58 AM View latest post
Ahile24

Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None

Permissions List
You cannot post new topics
You cannot reply to topics
You cannot edit your posts
You cannot delete your posts
You cannot vote in polls
You cannot attach files
You cannot download files
You cannot post calendar events